Vážení členové, rada SpK připravuje na první pololetí roku 2020 zájezd do muzea Policie Slovenské republiky s prohlídkou Bratislavy. Vzhledem nutnosti zajistit autobusovou dopravu v předstihu, žádáme členy, kteří budou mít zájem se zúčastnit, aby nám svůj zájem zaslali mailem na info@spkcz.cz . Další podrobnosti budou zveřejněny v sekci Pro členy, odkaz na stránky muzea: https://www.minv.sk/?muzeum-policie-slovenskej-republiky .

POZOR - Vážení členové SpK - POZOR

Přihlašování do sekce Pro členy

15.12.2019 07:17
Vážení členové SpK,vzhledem ke skutečnosti, že kolují zvěsti, že sekce Pro členy nefunguje ev. že se nemohou členové přihlásit, sdělujeme, že kompletní www stránky SpK jsou automaticky průběžně monitorovány a navíc 1x týdně jsou kontrolovány správcem webu na funkčnost manuálně. K tomu...
>>

Slovo předsedy SpK

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

předem této zprávy se vám chci omluvit za absenci mé přímluvy k vám z doby před prázdni­nami. Měl jsem v té době příliš starostí s vlastním dokončováním nového bydlení a násled­ného stěhování, a také se zakládáním nového forenzního ústavu. Samozřejmě následkem toho se mi nebývale nakupila i má znalecká práce. Nyní se ale vše začíná usazovat, a pevně dou­fám, že už vše brzy najede do "starých kolejí".

Po květnovém zasedání, které zvolilo novou Radu a stanovilo další cíle činnosti, jsme se nyní sešli 17. září. Na programu byla přednáška paní doktorky Sladké o pozici koronera v České republice. Jako obvykle to byla přednáška doplněná bohatě obrazovou dokumentací, ve které jsme se měli možnost seznámit jak s tím, jaké je vlastně právní, ale i praktické zakot­vení koronera v České republice. Dále  jsme získali mnohé zajímavé informace, týkající se sa­motné práce koronera na místě činu. Byly nám demonstrovány různé příklady úmrtí a mož­nosti odhalení příčin. Jako obvykle pak následovala bohatá diskuze jak v rámci přednášky, tak i neformálně po ní. Účast byla průměrná, 24 členů, ale pro ty, co mohou být přítomni, je škoda, že tak nečiní. Já osobně netuším, kde by bylo možné tak zajímavé informace, jaké se dozvídáme na našich přednáškách, získat, a to v podstatě zadarmo - jen placením členských příspěvků. Jen tak odbočím - na Radě jsme vzpomínali, jak dlouho je členský příspěvek na částce 250,- Kč za rok. Přesně jsme to nerozhodli, ale je to už hodně, hodně dlouho. A ujišťuji vás, že není v plánu Rady to měnit.

Dále vám chci sdělit, že jsme na radě řešili obvyklý vánoční dárek. Můžete se těšit, bude zase pěkný a s logem naší společnosti. Protože jsme byli na Radě naší "ministryní fi­nancí" seznámeni s tím, že téměř všichni členové mají zaplacené příspěvky za rok 2019 (z čehož jsem málem omdlel, neboť taková situace nebyla za mého předsedování ani jednou), pak dárek bude téměř pro všechny. Přijďte tedy. I přednáška bude zajímavá, na téma "pa­dělky uměleckých děl zjišťované znalci a prezentované ve znaleckých posudcích". Vrátili jsme se také k tématu výletu, neboť se někteří stále ptáte,
kdy zase někam vyje­deme. Pavel Kubát zjistil možnost výpůjčky malých mikrobusů pro devět osob od Zařízení služeb pro MV za velmi dobrých podmínek. Rozhodli jsme se tedy uspořádat buď s obsazením jednoho, či dvou těchto vozů zájezd na prodloužený víkend (pátek až neděle) do Bratislavy. Původně jsme to chtěli stihnout ještě v tomto roce, ale obsazenost vozidel je vyšší (s ohledem na podmínky není divu), a tak zájezd budeme realizovat na jaře příštího roku. Už nyní ale vyzývám všechny, kdož by o takový zájezd měl zájem (cílem by bylo Muzeum Police SR a samozřejmě Bratislava jako taková), aby svůj předběžný zájem sdělili buď přímo mně, nebo Pavlu Kubátovi. Pokud by byl zájem velký, budeme pořadí naplňovat podle došlých přihlášek. Tato nabídka platí pro člena a jeden jeho doprovod. Dopravu bude hradit SPK, ubytování je ve vlastní režii (současná cena dvoulůžkového pokoje na jednu noc je cca 65,- EUR), možná že i levnější...

Prozatím vám děkuji za pozornost a těším se na setkání s vámi na prosincovém zase­dání.

                                                                                       
                                                                         Jiří Straka-předseda

Slovo webmastera     

Vážené  kolegyně, kolegové, vážení návštěvníci webových stránek SpK, 

pro vás, kteří nepřetržitě sledujete návštěvnost našich stránek ponecháváme hodnocení v delším časovém období, konkrétně za celý rok 2018 naše stránky byly 97 032  krát navštíveny a nejvyšší návštěvnost byla 843 krát dne  23. 02. 2018. V roce 2019 měly naše stránky úctyhodnou návštěvnost přes 100 000 otevřených stránek, konkrétně za rok 2019 byly naše stránky navštíveny 105 549 krát. Nejvyšší návštěvnost byla v měsící březnu 2019, a to bylo 11 889 otevřených stránek a největší návštěvnost podle dnů byla dne 6.3.2019 - 834 přístupů.

Prosinec 2019 - návštěvnost: 7 639, max. počet prohlédnutých stránek za den - 548 dne 20.12.2019

Ze statistik vyplývá, že počet přístupů na naše stránky je poměrně stabilní, návštěvníci nás pravidelně sledují a počet přístupů se ustálil na počtu mezi 8000 a 9000 za měsíc. V měsíci březnu 2019 jsme se dostali přes hranici        10 000 přístupů, což je velmi potěšitelné - je vidět, že o naše stránky je nejen trvalý zájem, ale zájem stoupá. 

Pokud budete cítit potřebu a ochotu sdělit jakékoli podněty k www stránkám Společnosti pro kriminalistiku, tak tyto uvítáme na info@spkcz.cz

Leden 2020                                            Pavel Kubát - správce webu

Vyhodnocení minulé ankety

Vážení návštěvníci našich stránek, vážení soutěžící,

ten kdo na otázku odpověděl za b) - měl pravdu, sekvenátor je přístroj, který dokáže srovnávat vzorky DNA. Sekvenátor je nevýrazně vyhlížející přístroj za cca 3,5 milionu korun a policie na něm dokáže analyzovat i důkazy, které zatím nemohly být použity.

Ve vašich odpovědích bylo zajímavé, že většina se přiklonila, že je to přístroj pro měření frekvenci v radiotechnice, nikoli přístroj pro analýzu DNA. 

Novinky

V této rubrice nejsou žádné články.

Vyhledávání

© 2015-2020 Všechna práva vyhrazena. Úprava stránek 25.1.2020

Vytvořeno službou Webnode