Olga Hepnarová

10.03.2016 23:08

Dne  24. 3. 2016 má v Praze premiéru zdařile natočený film Já, Olga Hepnarová (2016), který je zcela mimo kontext současně natáčených filmů s kriminální tématikou a velmi rychle diváka vtahuje do myšlenkového světa Olgy i do hrůzy, kterou svým činem spáchala... Přijďte sami posoudit.

"Já, Olga Hepnarová, oběť vaší bestiality, odsuzují vás k trestu smrti přejetím a prohlašuji, že za můj život je X lidí málo. "
Olga Hepnarová (30. 6. 1951 Praha - 12. 3. 1975 Praha). Žena, která ve svých 23 letech byla poslední popravenou ženou v Československu. V Praze schválně najela nákladním automobilem na tramvajovou zastávku a usmrtila osm lidí. Krátká upoutávka zde: www.youtube.com/watch?v=HNtGNNfCDKc


Milí přátelé kriminalistiky.

Dovolte mi Vás seznámit s knihou Romana Cílka  "Oprátka za osm mrtvých."  První vydání proběhlo již v roce 2001, nicméně její téma je právě v tomto předvelikonočním týdnu velmi aktuální. Olga Hepnarová. Cituji recenzi:

"Roman Cílek se ve své knize pokouší zmapovat Olžin životní příběh, pochopit její
uvažování a odkrýt pozadí a motiv jejího činu. Předkládá čtenářům její vlastní
výpovědi z průběhu soudního procesu a konfrontuje je s pohledy rodičů, sestry,
přítele, spolupracovníků i náhodných známých. Kniha obsahuje i posudky
psychologů a psychiatrů, kteří se dívčinou osobností zabývali. Připojeny jsou
také názory sociálního pracovníka, grafologa, numerologa i astrologa."

Připomínám, že ve čtvrtek proběhne v kinech premiéra výborně natočeného noir filmu Já, Olga Hepnarová, ze kterého si velmi brzy přečtete na stránkách SpK recenzi.

Silvie Hájková

Zpět

Vyhledávání

© 2015-2020 Všechna práva vyhrazena. Úprava stránek 24.11.2020

Vytvořeno službou Webnode